Női Kézilabda Bajnokok Ligája Győztesek

1. Női kézi BL: füleket befogni! A torna MVP-je elénekelte a győztesek

A 2020–2021-es női EHF-bajnokok ligája az európai női kézilabda -klubcsapatok legrangosabb tornájának 28. kiírása volt. Mivel az előző évadban nem hirdettek győztest, nem volt címvédő ebben a szezonban. Magyarországról két csapat kvalifikálta magát. Miután az előző magyar bajnoki szezont a koronavírus-járvány miatt félbe szakították és nem hirdettek végeredményt, a Magyar Kézilabda-szövetség a 2018–2019-es bajnokság végeredménye alapján a Győri Audi ETO KC -t és a FTC-Rail Cargo Hungaria csapatát nevezte erre a szezonra. A legjobb négy csapat az elmúlt hat szezonban alkalmazott Final Four keretében döntötte el a bajnoki cím sorsát 2021. május 29-30-án Budapesten, a Papp László Sportarénában. A sorozatot a norvég Vipers Kristiansand nyerte, története során először. A döntőben a francia Brest Bretagne Handball csapatát győzték le 34–28-ra [1] Csapatok [ szerkesztés] Az Európai Kézilabda-szövetség ebben az évben nem rendezett selejtezőt, a jelentkező csapatokról a szövetség 2020. június 19-i ülésén döntöttek.

Női kézi BL: füleket befogni! A torna MVP-je elénekelte a győztesek

női kézilabda bajnokok ligája gyoztesek

( A legfrissebb hírek itt) Nem is kicsit megállt a Győr. Kristiansen a 11. percben, hetesből volt eredményes. Az ötödik győri gól a 21. percben esett (megint hetesből és megint Kristiansen), de közben a Brest már 8-5-re vezetett. Az első játékrész hajrája kiegyenlítettebb lett, de bosszantó hazai hibákból akadt bőven. A végén a franciák kihagytak egy ziccert, kaptak egy kétperces büntetést, de a szünetre maradt három gólos (8-11) vendégelőny, a franciák alaposan felkészültek a Győr támadójátékából. A második félidő elején sikerült 11-12-re visszazárkózni a Győrnek. Sajnos a szélsőjátékunk továbbra is gyenge volt, miközben a franciák újra hárommal mentek a nyolcadik percben. Clépoatre Darleaux kritikus helyzetekben is kiválóan védett a franciáknál, majd negyedórával a vége előtt megint sikerült a Győrnek felzárkózni: három gól egymás után és máris döntetlenre, 15-15-re álltak. A 46. percben történt meg az, ami a 11. percben volt egyszer ezen a meccsen. Görbicz Anita hetesével 16-15-re vezetett a Győr.

2021. 06 16:41:59 PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre) Az olimpiai felkészülés utolsó szakaszát hatgólos sikerrel indították a mieink Montenegró ellen. 2021. 05 12:45:09 JOCHA KÁROLY Hanus Ágnes nem tervezte meg a "lelépést", s később minden csapattársától elnézést kért. 2021. 06. 17 05:19:53 BOBORY BALÁZS "Sok mindent pozitívabban láttam, ha hibáztam, kerestem, miként tudnék javítani. "

2020–21 Vipers Kristiansand (norvég) Brest (francia) 2021. 07. 12 14:22:57 Kézilabda Papp Bálint (összefoglaló), Rusznák György (percről percre) Bár a találkozó túlnyomó részében a brazilok vezettek, a hajrá a magyaroké volt. 2021. 09 17:53:56 BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre) Potyogtak a gólok az olimpiára készülő csapatok találkozóján, de a magyarok jöttek ki jobban a párbajból. 2021. 06 16:41:59 PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre) Az olimpiai felkészülés utolsó szakaszát hatgólos sikerrel indították a mieink Montenegró ellen. 2021. 05 12:45:09 JOCHA KÁROLY Hanus Ágnes nem tervezte meg a "lelépést", s később minden csapattársától elnézést kért. 2021. 06. 17 05:19:53 BOBORY BALÁZS "Sok mindent pozitívabban láttam, ha hibáztam, kerestem, miként tudnék javítani. "

[2] Csoportkör Podravka Koprivnica Team Esbjerg Odense Håndbold Metz Handball Brest Bretagne Handball SG BBM Bietigheim Borussia Dortmund FTC-Rail Cargo Hungaria Győri Audi ETO KC Budućnost Vipers Kristiansand CSM București CS Oltchim Râmnicu Vâlcea Rosztov-Don CSZKA Moszkva Krim Csoportkör [ szerkesztés] A csoportkörben a 16 résztvevő csapatot két darab nyolccsapatos csoportra osztották. A csoporton belül a csapatok oda-vissza vágós rendszerű körmérkőzést játszottak egymással. A csoportok első két helyén végző csapatai egyből a negyeddöntőbe jutottak, a 3-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe. A csoport [ szerkesztés] # Csapat M Gy D V G+ G– Gk P 1. 14 10 1 3 331 308 +23 21 2. 0 4 389 354 +35 20 3. 8 5 309 +22 17 4. 6 386 378 +8 16 5. 7 2 327 320 +7 6. 374 351 12 7. 9 325 375 –50 8.

SZPARTAK KIJEV 13 2 UKRAJNA 2. HYPO NIEDERÖSTERREICH 8 5 AUSZTRIA 3. GYŐR 5 3 MAGYARORSZÁG 4. RADNICKI BEOGRAD 3 4 SZERBIA 5. VIBORG HK 3 3 DÁNIA 6. SLAGELSE FH 3 0 DÁNIA 6. ZALGIRIS KAUNAS 3 0 LITVÁNIA 8. SC LEIPZIG 2 4 NÉMETORSZÁG 9. KRIM LJUBLJANA 2 3 SZLOVÉNIA 10. BUDUCNOST PODGORICA 2 1 MONTENEGRÓ 11. VASAS SC 1 4 MAGYARORSZÁG 12. KOMETAL SKOPJE 1 2 MACEDÓNIA 12. MAR VALENCIA 1 2 SPANYOLORSZÁG 12. LARVIK 1 2 NORVÉGIA 15. PODRAVKA KOPRIVNICA 1 1 HORVÁTORSZÁG 15. TV LÜTZELLINDEN 1 1 NÉMETORSZÁG 17. STIINTA BUKAREST 1 0 ROMÁNIA SPARTA PRAHA 1 0 CSEHORSZÁG TRUD MOSZKVA 1 0 OROSZORSZÁG RAPID BUKAREST 1 0 ROMÁNIA HG KOPPENHÁGA 1 0 DÁNIA TSV BERLIN 1 0 NÉMETORSZÁG DUNAFERR SE 1 0 MAGYARORSZÁG ZVEZDA ZVENIGOROD 1 0 OROSZORSZÁG CSM BUCHAREST 1 0 ROMÁNIA ORSZÁGOK SZERINT HELY ORSZÁG ARANY EZÜST 1. UKRAJNA 13 2 2. AUSZTRIA 8 5 3. MAGYARORSZÁG 7 10 4. DÁNIA 7 5 5. NÉMETORSZÁG 4 7 6. SZERBIA 3 5 7. ROMÁNIA 3 3 8. LITVÁNIA 3 0 9. SZLOVÉNIA 2 3 10. OROSZORSZÁG 2 3 11. MONTENEGRÓ 2 1 12. MACEDÓNIA 1 4 13.